Czerwiec 2010 nr 6 (18)
 
   
   

    Tu jesteś: > Gazeta > Czerwiec 2010 nr 6 (18)



LISTA ARTYKUŁÓW


CO SŁYCHAĆ

Na pomoc powodzianom »

Od redaktora »

Pechowcy »

ZAPROSILI NAS »

Zespół Szkół Nr 4 w Słomczynie Zaprasza »



NASZE MIASTO

KONSTANCIN, XXI WIEK »

Kościół Polskokatolicki »

MIŁOŚNICY SWEMU MIASTU »

SKOLIMOWSKIE WARSZTATY DZIENNIKARSKIE »

TAKIE JEST PRAWO »



LISTY/AKTUALNOŚCI

Apel mieszkańców Parceli »

Kompetencje »

Nie za wszelką cenę »



AKTUALNOŚCI

Autobusy dopiero we wrześniu »

Chcieć to móc »

Dokąd przenieść urząd? »

ROZMOWY O ZDROWIU »

Spiszą rolników »

ZAGRAJĄ MŁODZI MUZYCY »



NASZA GMINA

Bezpieczeństwo w naszym mieście »

Dzień Strażaka – Słomczyn 2010 »

GDZIE JEST BURMISTRZ? »

Jest tak, jak było »

Poszukiwani dawcy szpiku »

Strefa kontrowersji »

Zespół Szkół Nr 1 dziękuje »



IMPREZY

DNI KONSTANCINA »

DZIEŃ DZIECKA RAZY TRZY »

MAJÓWKA NAD JEZIORKĄ »

 

POPULARNE ARTYKUŁY
1. SYLWETKI - Michał Malinowski »
2. Kościół parafialny św. Zygmunta w Słomczynie »
3. Dzik jest dziki... »
4. Ryba lubi pływać w czystej wodzie »
5. MY SĄ UZDROWISKO, CZYLI STRATEGIA KONTRA PUSTOSŁOWIE »
6. Konstancin już jest częścią metropolii »
7. Amfiteatr otwarty »
8. RECEPTA DLA STOCERU »
9. Odnowić willę Świt »
10. Komunikat Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna »
 

ARCHIWUM WYDAŃ GAZETY
Grudzień 2014 nr 12 (72)
Listopad 2014 nr 11 (71)
Październik 2014 nr 10 (70)
Wrzesień 2014 nr 9 (69)
Lipiec – Sierpień 2014 nr 7/8
Czerwiec 2014 nr 6 (66)
Maj 2014 nr 5 (65)
Kwiecień 2014 nr 4 (64)
Marzec 2014 nr 3 (63)
Luty 2014 nr 2 (62)
Grudzień 2013 – Styczeń 2014 nr 12/1 (60/61)
Listopad 2013 nr 11 (59)
Październik 2013 nr 10 (58)
Wrzesień 2013 nr 9 (57)
Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
Czerwiec 2013 nr 6 (54)
Maj 2013 nr 5 (53)
Kwiecień 2013 nr 4 (52)
 


Dokąd przenieść urząd?

Poleć artykuł znajomemu   Drukuj autor: (GMT)
   

Za wynajem tego budynku urząd miasta płaci miesięcznie 10 tys. zł
Za wynajem tego budynku urząd miasta płaci
miesięcznie 10 tys. zł

W ślad za protokołem z kontroli budynków zajmowanych przez urząd miasta (pisaliśmy o niej w majowym numerze „Naszego Miasta – FMK”), Państwowa Inspekcja Pracy przesłała nakaz, w którym wymienione zostały wszystkie stwierdzone nieprawidłowości i terminy ich usunięcia.Większość z nich nie jest jednak możliwa do przeprowadzenia w lokalowych realiach naszego magistratu.

 

W kilku przypadkach długiej listy nakazów, inspektor nadał decyzji o usunięciu nieprawidłowości rygor natychmiastowej wykonalności (niezbędne ze względu na ochronę zdrowia i życia ludzkiego).

 

Bezzwłocznie powinno zostać wyeliminowane m.in. „zagrożenie wypadkowe z tytułu zastosowania przeszklenia zwykłym, niezabezpieczonym przed przypadkowym stłuczeniem szkłem w wejściu do obiektu urzędu przy ul. Warszawskiej 32”. PIP nakazała również „zapewnić odpowiedni stopień ochrony IP, przed porażeniem prądem, gniazd elektrycznych w pomieszczeniach toalet, użytkowanych przez pracowników urzędu” oraz pracownikom wydziału ochrony środowiska (w barakach, w budynku C) „zapewnić inne pomieszczenie pracy do czasu zaniku nieprzyjemnego zapachu, zgodnie z zapisami atestu higienicznego, wydanego przez Międzywydziałowy Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej, dotyczący wykładziny ułożonej w pomieszczeniu”.

 

 

Efekty kontroli PIP są takie, że praktycznie do końca sierpnia trzeba przenieść siedzibę urzędu miejskiego. Znalezienie budynku, który spełniałby wszystkie wymogi, nie będzie łatwe

 

Inspektor nakazał również:


– do 15 maja: zapewnić odpowiednie klosze na punktach oświetlenia żarowego w toaletach budynku B przy ul Warszawskiej 32 oraz w budynku przy ul. Warszawskiej 29; przedłożyć dokumenty potwierdzające naprawę gniazd w wydziałach geodezji, dróg i finansowym oraz w ośrodku pomocy społecznej, a także dokonać oceny ryzyka zawodowego, uwzględniając zagrożenia biologiczne związane z pracą w pomieszczeniach przy ul.Warszawskiej 29.

 

– do końca czerwca: zapewnić skuteczną wentylację we wszystkich toaletach udostępnionych pracownikom UMiG Konstancin-Jeziorna, a także zapewnić we wszystkich pomieszczeniach zajmowanych przez pracowników urzędu prawidłową szerokość dojść i przejść (co najmniej 0,75 cm) do stanowisk pracy oraz obsługiwanych urządzeń biurowych.

 

– do końca sierpnia: zapewnić wszystkim pracownikom zatrudnionym w UMiG Konstancin-Jeziorna pomieszczenia pracy stałej o powierzchni, która spełni wymóg zapewnienia co najmniej 2 mkw. wolnej powierzchni podłogi (niezajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt) na każdego pracownika; zapewnić we wszystkich pomieszczeniach przeznaczonych do stałej pracy skuteczną wentylację; zapewnić pracownikom zatrudnionym na II piętrze (poddaszu) w budynku przy ul.Warszawskiej 32 oraz w pokojach 7 i 8 budynku B pomieszczenia pracy stałej o wysokości spełniającej wymogi określone w przepisach (minimum 2,5 m); zapewnić w budynkach urzędu prawidłową szerokość przejść (co najmniej 90 cm), będących drogami ewakuacyjnymi; zapewnić pracownikom zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe odpowiedni sprzęt umożliwiający regulację wysokości położenia monitora i klawiatury oraz oświetlenie światłem elektrycznym o parametrach spełniających normy dla stanowisk pracy biurowej z monitorami ekranowymi.

 

Lista nakazów kończy się pouczeniem: „Od decyzji Inspektora Pracy, kontrolowanemu podmiotowi przysługuje odwołanie, które można wnieść w terminie siedmiu dni od daty otrzymania nakazu. Jednak wniesienie odwołania od zawartych w nakazie decyzji podlegających natychmiastowemu wykonaniu nie wstrzymuje obowiązku ich wykonania (art. 130 par. 3 Kodeksu postępowania administracyjnego). O realizacji decyzji zawartych w nakazie, należy, z upływem określonych w decyzjach terminów, powiadomić inspektora pracy.Winny niewykonania nakazu inspektora pracy podlega karze grzywny.Niewykonanie nakazu inspektora pracy spowoduje zastosowanie środków egzekucyjnych w trybie określonym w ustawie z dnia 17 czerwca 1966 roku o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.”

 

Krótko mówiąc, do końca sierpnia trzeba przenieść siedzibę urzędu. Budynek spełniający wszystkie wymogi trudno będzie znaleźć. Może warto rozważyć wynajem kontenerów, do których na czas budowy nowego ratusza przeniesie się urząd. Co ciekawe, wynajem 30 kontenerów, w których w lepszych warunkach niż dziś, będzie mogło pracować ponad 100 urzędników, będzie mniej kosztował niż wynajem obskurnego budynku przy ul.Warszawskiej 29. Wynajem tego odrapanego budynku kosztuje nas,mieszkańców ponad 100 tys. zł rocznie. Tyle właśnie urząd miasta płaci za te „luksusowe warunki pracy”. Nie licząc bieżących kosztów utrzymania. Dla wynajmującego to świetny interes – długo nie znajdzie takiego klienta, dla podatników – znacznie gorszy. Przecież te pieniądze pochodzą z naszych podatków. Jak długo jeszcze pozwolimy marnować nasze pieniądze?

   
Zobacz także:

Maj 2010 nr 5 (17) Obraz nędzy i rozpaczy »

   
Poleć artykuł znajomemu   Poleć artykuł znajomemu    Drukuj Drukuj Dodaj do Facebook Dodaj do Wykop Dodaj do Blip Dodaj do Delicious Dodaj do Flaker Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Śledzik Dodaj do Digg Dodaj do Twitter Dodaj do Google Buzz Dodaj do Pinger
   
comments powered by Disqus
NASZE MIASTO

O Nas »

Kontakt »

Napisz do Nas »

Konstancin i okolice on-line »


 


REKLAMA

 


NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas informacje:
wyślij
 



   
   
gazetaarchiwumforumnasz konstancingaleriakontakt
studiokarma.eu