Projekty unijne w Zespole Szkół nr 2
|
autor:
(KW)
|
|
|
Uroczysta inauguracja dwóch projektów edukacyjnych, finansowanych z funduszy Unii Europejskiej, odbyła się 1 grudnia w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego. Są to: nauczanie języka angielskiego oraz warsztaty psychologiczno-dziennikarskie.
Na uroczystość dyrekcja placówki, nauczyciele i rodzice zaprosili przedstawicieli samorządu oraz lokalnych mediów. W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący rady miejskiej Andrzej Cieślawski i radny Adam Grzegorzewski, członek Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu rady.
Nauka języka angielskiego trwa już od początku roku szkolnego, ale kompletne wyposażanie nowoczesnej pracowni zakończono zaledwie kilka dni temu i dopiero teraz została ona oficjalnie otwarta. W każdej z dwóch sal do nauki języka uczniowie mają do dyspozycji po 16 stanowisk multimedialnych. Nauka w tak niewielkich grupach, w dobrze wyposażonych pracowniach, umożliwia ciekawe prowadzenie zajęć i z pewnością będzie sprzyjała lepszemu opanowaniu języka.
Szkolna Agencja Informacyjna dysponuje różnego rodzaju sprzętem umożliwiającym młodym adeptom dziennikarstwa naukę i pracę
Na projekt dziennikarsko-psychologiczny składają się: warsztaty kształcenia umiejętności osobistych i interpersonalnych (psychologicznych) odbywające się na lekcjach wychowawczych (raz w miesiącu) we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum oraz warsztaty dziennikarskie w wymiarze sześciu godzin tygodniowo, prowadzone w formie zajęć dodatkowych.
Nauka w dobrze wyposażonych pracowniach językowych sprzyja lepszemu opanowaniu języków obcych
Warsztaty dziennikarskie wpisują się wdziałalność Szkolnej Agencji Informacyjnej, powstałej w 2004 r. z inicjatywy nauczycieli szkoły Wojciecha Guszkowskiego i Tomasza Deskiewicza. W skład SAI wchodzą: redakcja szkolnej gazetki „Żeromski-Press”, klub filmowy, koło fotograficzne i grupa akustyczna, zajmująca się nagłośnieniem szkolnych uroczystości. Agencja jest świetnie wyposażona w sprzęt: sześć komputerów osobistych dla dziennikarzy i fotografów, główny komputer z oprogramowaniem do składania gazety, maszynę drukującą (dar Rady Rodziców), laptop multimedialny, dwa projektory, kamerę filmową, aparaty fotograficzne oraz kompletny sprzęt nagłośnieniowy. Adepci sztuki dziennikarskiej wydają gazetkę, relacjonują bieżące wydarzenia i dokumentują życie szkoły. Rośnie nam poważna konkurencja.
Od 2011 r. wsparciem w pracy agencji są warsztaty dziennikarskie finansowane z funduszy unijnych. Wyposażenie SAI wzbogaciło się o komputer multimedialny z oprogramowaniem do montażu filmów oraz laptop prasowy z oprogramowaniem do obróbki zdjęć i składania gazetki.
W realizacji projektu pomagają jego opiekun Agnieszka Halicka, wicedyrektor szkoły Wojciech Guszkowski oraz koordynator projektu Zuzanna Busk, szkolny pedagog.
edukacja
(znajdź),
Konstancin-Jeziorna
(znajdź),
Andrzej Cieślawski
(znajdź),
Adam Grzegorzewski
(znajdź),
Wojciech Guszkowski
(znajdź),
|