Obiekt bez barier autor: (PP)
   

Poczta Polska, STOCERW Mazowieckim Centrum Rehabilitacji STOCER Poczta Polska uruchomiÅ‚a pierwszÄ… placówkÄ™ z certyfikatem „Obiekt bez barier”.

 

Placówka dostosowana jest do potrzeb niepeÅ‚nosprawnych klientów i obsÅ‚ugiwana przez osoby niepeÅ‚nosprawne. W nowej placówce dla osób poruszajÄ…cych siÄ™ na wózkach inwalidzkich zaprojektowano szereg udogodnieÅ„, m. in. miejsce do obsÅ‚ugi na odpowiedniej wysokoÅ›ci. CaÅ‚e wyposażenie: meble, urzÄ…dzenia sanitarne, regulatory, wÅ‚Ä…czniki, przestrzenie manewrowe na zapleczu sÄ… usytuowane tak, by niepeÅ‚nosprawni pracownicy nie napotkali w czasie pracy na żadne bariery. – Poczta Polska chce doÅ‚Ä…czyć do czoÅ‚ówki firm spoÅ‚ecznie odpowiedzialnych. Dla nas oznacza to m.in. ciÄ…gle zwiÄ™kszanie dostÄ™pnoÅ›ci produktów i usÅ‚ug dla osób zagrożonych wykluczeniem spoÅ‚ecznym, w tym osób niepeÅ‚nosprawnych. Operator narodowy musi myÅ›leć o potrzebach wszystkich swoich klientów – podkreÅ›la Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

 

– CieszÄ™ siÄ™ bardzo z faktu, iż Poczta Polska doÅ‚Ä…cza do grona firm otwartych na niepeÅ‚nosprawność. Jest to dÅ‚ugi proces, jednak jakże ważny z perspektywy naszego Å›rodowiska. Osoby z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciÄ… wciąż na swej drodze napotykajÄ… na wiele barier, dlatego tak bardzo cieszy mnie fakt, że razem zmierzamy w kierunku integracji, by niepeÅ‚nosprawność nie byÅ‚a barierÄ… – mówi Piotr PawÅ‚owski, prezes Integracji.

 

Obecnie placówki pocztowe sÄ… dostosowane do obsÅ‚ugi osób niepeÅ‚nosprawnych zgodnie z wymogami prawa pocztowego. Udogodnieniem oferowanym przez pocztÄ™ dla osób niepeÅ‚nosprawnych jest możliwość korzystania z powszechnych usÅ‚ug pocztowych za poÅ›rednictwem listonoszy. Osoby niepeÅ‚nosprawne poprzez pracownika poczty i bez wychodzenia z domu mogÄ… przekazać przesyÅ‚kÄ™ do nadania oraz wpÅ‚aty na rachunki bankowe.

 

W ofercie Poczty Polskiej sÄ… także dwa produkty przeznaczone wyÅ‚Ä…cznie dla osób niepeÅ‚nosprawnych. Jednym z nich jest przesyÅ‚ka do odczytu przez osoby niewidome lub ociemniaÅ‚e, drugim – tzw. cekogram, czyli druki nadawane w stanie otwartym oraz pÅ‚ytki ze znakami cekograficznymi. Od 2011 r. osoby niepeÅ‚nosprawne o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepeÅ‚nosprawnoÅ›ci, które chcÄ… wziąć udziaÅ‚ w wyborach, mogÄ… także gÅ‚osować korespondencyjnie za poÅ›rednictwem poczty.

   
Drukuj